Servicii medicale de urgenta transport medical calificat,

Unități de asistență medicală în republica

Cehă au un deficit de medici de la clinica de urgență probleme cu actori servicii fixat în 10 din cele treisprezece regiuni sistemul implică doar o parte din medici, și, de asemenea, unele unități medicale au procedura de situația de urgență limitare. Ministerul pregătește modificările legale intenționează să facă medicii trebuie să se confrunte cu foarte puțin o soluție în fiecare lună pentru a servi în mod obligatoriu.

Unități de asistență medicală în republica

Din cele 34 de medici, nimeni nu a dorit să sari de pe week-end de servicii și centrul de sănătate astfel încât părinții spun că dacă au nevoie de tratament de urgență pe tânăr, au un inel pe profit ambulanta pentru copii divizie. Precum și să îndure. Avem cerere pentru perseverență, pentru că se poate întâmpla ca medicii de la copii departamentul va fi cu siguranță activă cu sarcini urgente pe sectie, a afirmat purtătorul de cuvânt al spitalului, Individuale acord voluntar Nováková. În boemia de Sud, o zonă / locație doua ca marime din cehia, au probleme chiar și în camera de urgență pentru adulți.

Ministerul în prezent la serviciile necesare pentru fiecare medic. Dacă toată lumea este inclus, beneficiarii ar fi un doctor patru servicii pe an. La copii, camera de urgenta ar fi unsprezece soluții în fiecare an, calculează șeful diviziei de wellness autoritatea Regională din regiunea boemia de Sud Petr Studenovský. Precum și mamele și tații susține Dacă situația nu se va transforma, cu siguranță va avea nevoie în regiune pentru a cere părinților să își viziteze medic local, și, de asemenea, revizuite cu ei la tratament posibil într-un moment când nu este o urgență în tratamente chirurgicale.

Munca pe care am puterea Cadrele medicale,

Care sunt în serviciu nu ia parte, afirmând că pentru a avea un excelent factor-de locuri de muncă este pe ele o mulțime care nu au timp pentru a ajuta cu o clinică de urgență. Am o deschidere de zece ore pe zi, în fiecare zi lucrătoare a săptămânii. Apoi, trebuie să prezinte documente, rapoarte pentru siguranța socială și administrația de securitate sau alte materiale.

Munca pe care am puterea Cadrele medicale,

Eu pur și simplu nu au timp pentru a oferi clinic de urgență, susține medicul de familie George de Českobudějovicka, care a refuzat să ofere numele complet. Deficit de medici de cele mai bat la cap de urgență pe întreg teritoriul republicii. Lipsa de medici necesar pentru a fi pe brand-Ajunul anului nou pentru a rezolva regiunea moravia-Silezia, în mai mult de sedmdesátitisícovém Havirov, în cazul în care el a avut-o situație de urgență la centrul de sănătate acea zi aproape. Dificil de cereri Unitate medicală în Frydlant în Liberec region abordarea deficitului de medici intr-un an, în plus față de în regiunea usti autoritatea locală în 2014.

A avertizat că cererile de medici sub care ei ar dori să ofere o clinică de urgență, sunt scandaloase și, de asemenea, lipsa de profesioniști în domeniul medical va duce la o scădere a er. Să-ți ofer o sugestie pe Českobudějovicku rămâne în cartierul de 92 de medici care ar putea oferi într-o situație de urgență. Implicat în ele, cu toate acestea, pur și simplu, cincisprezece. În regiunea boemia de Sud este o urgență la optsprezece locații, și în 2014 au tratat peste 69 de mii de oameni. Din cele 55 de mii de oameni în mai multe dintre cele opt spitalele locale.